ROK 2018

DLUŽÍME VÁM VYSVĚTLENÍ aneb co se stalo s Dirty Way

Letošek je u konce a nový rok před námi! A i když se zdá, že se toho v tom loňském v naší kapele moc neudálo, není to pravda. Ano, nebylo moc koncertování, rozhovorů, videoklipů, a nové songy? 0. Nic méně byl rok 2018 důležitý v tom, že jsme si prošli snad všemi pekly, které kapelu mohou potkat (kromě drog, pohlavní nemoci a duetu s Ortelem). Stále jsme tedy tady, ačkoli to možná není moc poznat, ale novinky na sebe nenechají dlouho čekat. Zatím však spolu pojďme bilancovat minulost, díky které konečně zjistíte, co se to sakra s námi stalo a zda ještě hrajeme.

Loňskému roku předcházel rok předloňský, ve kterém od nás odešli 2 členové. Velmi rychle jsme na basu našli superkaňoura Patrika a na bicí začali cvičit s Árným. Do roku 2018 jsme tedy opět vstupovali komplet.

Nadrtili jsme playlist a postupně se vraceli k rozpracovaným písničkám, kterých máme asi 3 685 843 789. První koncert v nové sestavě byl za dveřmi. Bohužel stále jsme museli koordinovat události a zkoušky Dirty Way s událostmi druhé kapely, ve které působil Árný. Ten se nakonec těsně před koncertní sezónou rozhodl, že nás opustí bez jediného odehraného vystoupení. Narychlo jsme tedy sehnali kamaráda Robina, který tak různě létá po kapelách, což sice znamenalo, že jsme nemuseli odpískat všechny nasmlouvané akce, ale rovněž nám bylo jasné, že se naším stálým bubeníkem nestane. Vlastní tvorba zatím stála, a tak došlo k tomu, že jsme se v létě obrátili na bývalého člena - Honzu. Ten se vrátil k Dirty Way s tím, že nám odehraje koncerty a bude s námi pracovat na nové tvorbě, aby mohla kapela normálně fungovat. Zároveň jsme se ale dohodli, že to nebude na furt. Blížíme se do finále!

Je to teprve pár měsíců, co se u nás objevil další bubeník, se kterým se nyní sehráváme a tentokrát to vypadá slibně. Momentálně tedy máme takovou situaci, že s Honzou hrajeme na koncertech a tvoříme songy a s novým drummerem pilujeme playlist. V první polovině nového roku bychom si měli s Honzou podat ruce, poděkovat mu a bubenictví přenechat novému členovi, jehož jméno a podobu si zatím necháme pro sebe. Ale je to tedy vážně paráda, vystřídat 4 bubeníky za rok, s každým secvičovat program, s polovinou z nich tvořit písně, které se rozpracují, potom se od nich jde pryč, po půl roce se k nim zase vrátí... Není divu, že například letošní soustředění bylo pouze akustické.

Na začátku roku 2019 budeme zocelená parta, protože věříme, že co nás nezabije, to nás posílí. Hlavně už klid! My už prostě chceme jenom dělat muziku a hrát koncerty. A proto jich už máme momentálně nasmlouváno minimálně tolik, kolik jsme za 2018 odehráli. Tolik tedy vylití srdíčka a teď už si s námi připomeňme rok 2018 v bodech.

DIRTY WAY V ROCE 2018

Tak takhle začal rok 2018...

Vypustili jsme již 5. díl SPOLEČNÉHO SNU. Trailer hír!

Nácvik nových skladeb byl v plném proudu.  

V únoru vydal Pája první díl svého pořadu "PÁJA JE KLUK!". Nakonec vše skončilo u 4 dílů, ale šušká se, že prý není všem dnům konec. 

Jak rok ubíhal, tak jich najednou bylo 11 :D

Soustředění kapely nakonec proběhlo akusticky a ještě jsme přitom stihli vyprankovat Angela. 

Byl to obrovský boj, který bohužel neskončil postupem na Zlín Film Festival. Konec měl, pravda, trošku bramborovou pachuť, ale časem nám došlo, že to i tak byl skvělý výsledek.

Méně jsme hráli, o to více slavili. Tady se například můžete podívat, co dostal Wicky k 28. narozeninám. 

První koncert v roce přišel až v květnu.

Další z bujarých oslav narozenin našich kapelních starců. Poté, co Wicky dostal nafukovacího kamaráda, musel Fanda dostat nafukovací kamarádku.

Jednou z nejvíce očekávaných událostí v letošním roce bylo vystoupení na Pelíšek Festu. 

V létě vás na koncert do Smidar pozvala naše oficiální tisková mluvčí.

Koncertní sezóna pokračovala. Takhle jsme hráli na super akci Babí léto v Kokorech.

Od září si nás můžete pustit na Spotify, kde naleznete naší kompletní diskografii.

Pomalu, ale jistě jsme se přesunuli zase do klubů. Prvním byl AK Tyjátr ve Svitavách, kde proběhla událost BOYZ ARE BACK IN TOWN.

V listopadu už sluníčko a bikiny definitivně zmizely a čím tužší zima byla, tím tvrdší muselo být palivo = Dirty Way na PIJU RUM FEST 2018 v Pardubicích.

Poslední letošní koncert jsme odehráli, jak jinak, než ve Vánoční atmosféře, pardon "Wánoční" atmosféře. No a ještě jsme stihli se vyfotit s kapelou Warování!